Niagara Regional

Coed League

August 16, 2013

 

Diamonds: JM-Joe McCaffery   Gvw-Grapeview  GL-Grantham Lions  La2-Lancaster #2

 

 

 

Division

“A”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug. 16th - Sun. Aug.18th

 

 

 

1

Cat’s Caboozers

2.

Pepperheads

3

Mad Batters

4.

Redlegs

 

 

Day

Time

Dia

 

 

 

 

 

1

Fri

7:45pm

3

Pepperheads

 

Vs

 

Redlegs

2

7:45pm

4

Cat’s Caboozers

 

Vs

 

Mad Batters

3

Sat.

11:15am

3

Cat’s Caboozers

 

Vs

 

Redlegs

4

Sat

12:30pm

3

Pepperheads

 

Vs

 

Mad Batters

5

3:00pm

3

Pepperheads

 

Vs

 

Cat’s Caboozers

6

4:15pm

3

Mad Batters

 

Vs

 

Redlegs

Finals: Sunday, Aug.18th

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

7

Jm3

1:45pm

2nd-  

 

         

 

vs

 

1st-  

 

 

 

Division

“B”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug.16th to Sunday, Aug. 18th

 

 

 

1

Brew Jays

2

Yellow Snow

3

Raiders

4

 Commanders

5

Other Guyz

6

Juggernauts

All games at Joe McCaffery!

 

Day

Dia.

Time

 

 

 

 

 

1

Fri.

4

9pm

Brew Jays

 

V

 

Commanders

2

Fri.

3

6:15pm

Yellow Snow

 

V

 

Juggernauts

3

Fri.

3

9pm

Raiders

 

V

 

Other Guyz

4

Sat.

1

11:15am

Brew Jays

 

V

 

Yellow Snow

5

2

11:15am

Commanders

 

V

 

Other Guyz

6

4

11:15am

Juggernauts

 

V

 

Raiders

7

2

1:45pm

Brew Jays

 

V

 

Juggernauts

8

1

3pm

Raiders

 

V

 

Commanders

9

1

5:30pm

Other Guyz

 

V

 

Yellow Snow

          

Semi-Finals

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

10

Sun.

2

12:30pm

2nd

11

Vs

5

3rd-

 

                                    

Finals

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

11

Sun.

3

3pm

1st-     

 

v

 

W10- 

 

 

 

 

Division

“C”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug. 16th - Sun. Aug.18th

 

 

 

1

OOO Blue Jays

2.

Blue Ice

3

Bulldogs

4.

Trackers

Schedule:     All games at Joe McCaffery

 

Day

Time

Dia

 

 

 

 

 

1

Fri

6:30pm

4

OOO Blue Jays

 

Vs

 

Blue Ice

2

6:30pm

1

Bulldogs

 

Vs

 

Trackers

3

Sat

12:30pm

1

OOO Blue Jays

 

Vs

 

Trackers

4

12:30pm

2

Bulldogs

 

Vs

 

Blue Ice

5

3pm

4

Bulldogs

 

Vs

 

OOO Blue Jays

6

4:15pm

4

Trackers

 

Vs

 

Blue Ice

 

 

Finals: Sunday, Aug.18th

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

7

Jm2

1:45pm

2nd-   

         

 

vs

 

1st-  

 

 

Division

      “D”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug. 16th - Sun. Aug.18th

 

 

 

 

 

1

Water Donkeys

2.

Coyote Uglys

 

 

3

Just Sayin

4.

Wild Things


Schedule:   all games at Joe McCaffery

 

Day

Time

Dia

 

 

 

 

 

1

Fri

6:30pm

2

Wild Things

 

Vs

 

Coyote Uglys

2

7:45pm

2

Just Sayin

 

Vs

 

Coyote Uglys

3

Sat

10:00am

4

Water Donkeys

 

Vs

 

Coyote Uglys

4

3:00pm

2

Wild Things

 

Vs

 

Water Donkeys

5

12:30pm

4

Just Sayin

 

Vs

 

Wild Things

6

5:30pm

2

Just Sayin

 

Vs

 

Water Donkeys

 

 

Finals: Sunday, Aug.18th

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Jm1

1:45pm

2nd-   

         

 

vs

 

1st-  

 

 

Division

“E”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug.16th to Sunday, Aug. 18th

 

 

 

1

Sluggers

2

State Farm

3

Boozers

4

Canadians

5

Bandits

 

 

All games at Joe McCaffery!

 

Day

Dia.

Time

 

 

 

 

 

1

Fri.

Jm1

7:45pm

Sluggers

 

V

 

State Farm

2

Fri.

Jm1

9:00pm

Canadians

 

V

 

State Farm

3

Fri.

Gvw

6:30pm

Bandits

 

V

 

Boozers

4

Sat.

Jm1

1:45pm

Canadians

 

V

 

Boozers

5

Sat.

Jm3

1:45pm

Bandits

 

V

 

Sluggers

Make note that 4th & 5th place play at 4:15pm Sat.

Playoff Game

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

6

Sat.

Jm2

4:15pm

4th-

 

vs

 

5th-

 

 

Semi-Finals:

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

7

Sun.

1

11:15am

1st-     

 

v

 

W6-

 

8

Sun.

2

11:15am

2nd-

 

V

 

3rd-

Finals:

 

 

Dia

Time

 

 

v

 

 

9

Sun.

2

3:00pm

W7-

 

 

 

 

W8-

 

Division

“F”

2013

COED PLAYOFFS

Fri. Aug.16th to Sunday, Aug. 18th

 

 

 

1

Big Sticks

2

OK’s

3

Dream Team

4

Nightmare

5

New Leaf

6

Burnt Monkeys

Games at Joe McCaffery (Jm) & Grapeview (Gvw) ßBring bases

 

Day

Dia.

Time

 

 

 

 

 

1

Fri.

GL

9pm

Nightmare

 

V

 

Dream Team

2

Fri..

Gvw

9pm

New Leaf

 

V

 

Burnt Monkeys

3

Sat.

Jm1

10am

Big Sticks

 

V

 

OK’s

4

Sat.

Jm3

10am

New Leaf

 

V

 

Dream Team

5

Jm4

1:45pm

Big Sticks

 

V

 

Burnt Monkeys

6

Gvw

3pm

OK’s

 

V

 

Nightmare

7

Sun.

Jm1

10am

Burnt Monkeys

 

V

 

Dream Team

8

Jm2

10am

Nightmare

 

V

 

Big Sticks

9

Jm3

10am

New Leaf

 

V

 

Ok’s

Semi-Finals:

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

10

Sun.

Jm1

12:30pm

2nd-

 

v

 

3rd-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finals:

 

 

Dia

Time

 

 

v

 

 

11

Sun.

Jm2

3pm

W10-

 

 

 

 

1st-

                  

 

Division

‘G’

2013

COED PLAYOFFS

 

1

Swingers

2

Loose Mitts

3

All-Stars

4

Smokin Bats

4

Trashers

5

Choppers

6

Alley Cats

7

Heads Up

Schedule:   Jm-Joe McCaffery     Gvw-Grapeview Park & GL-Grantham Lions  ßBring your bases!

 

Day

Dia.

Time

 

 

 

 

 

1

Fri.

Jm2

9:00pm

Swingers

 

Vs

 

Loose Mitts

2

GL

7:45pm

All-Stars

 

Vs

 

Smokin’Bats

3

GL

6:30pm

Trashers

 

Vs

 

Choppers

4

Gvw

7:45pm

Alley Cats

 

Vs

 

Heads Up

5

Sat.

Gvw

11:15am

Swingers

 

Vs

 

All-Stars 

6

Gvw

10:00am

Trashers

 

Vs

 

Alley Cats

7

Gvw

12:30pm

Loose Mitts

 

Vs

 

Smokin’Bats

8

Gvw

1:45pm

Choppers

 

Vs

 

Heads Up

9

Jm1

4:15pm

Choppers

 

Vs

 

Swingers

10

Gvw

4:15pm

Loose Mitts

 

Vs

 

Trashers

11

Jm4

5:30pm

All-Stars

 

Vs

 

Heads Up

12

Jm3

5:30pm

Alley Cats

 

Vs

 

Smokin’Bats

 

Semi-Finals:          

 

 

Dia

Time

 

 

 

 

 

13

Sun.

Jm3

11:15am

1st-

 

 

vs

 

4th -

 

14

Sun

Jm3

12:30pm

2nd

 

Vs

 

3rd-

 

Finals:

 

 

Dia.

Time

 

 

 

 

 

15

Sun.

Jm4

3pm

W13-

 

vs

 

W1413-4

 

                             

 

 

COED STANDINGS

SECOND HALF as of August 7, 2013

 

Division I

GP

W

L

T

 PTS

Inferno

5

5

0

0

10

Mad Batters

6

3

3

0

6

Division II

GP

W

L

T

PTS

Pepperheads

6

5

1

0

10

Redlegs

6

4

2

0

8

Raiders

6

3

3

0

6

Cat’s Caboozers

6

2

4

0

4

Other Guyz

6

1

5

0

2

Yellow Snow

7

1

6

0

2

Division III

GP

W

L

 T

PTS

Juggernauts

5

4

0

1

9

Blue Ice

6

3

2

1

7

OOO Blue Jays

5

3

2

0

6

Coyote Uglys

6

0

6

0

0

Division IV

GP

  W

 L

 T

PTS

Commanders

7

7

0

0

14

Brew Jays

5

5

0

0

10

Bulldogs

5

4

1

0

8

Trackers

5

2

3

0

4

Wild Things

6

2

4

0

4

Just Sayin

6

2

4

0

4

Water Donkeys

6

1

5

0

2

Canadians

6

0

6

0

0

Division  V

GP

W

L

T

 PTS

State Farm

6

5

0

1

11

Sluggers

6

2

1

3

7

Boozers

5

3

2

0

6

Big Sticks

6

2

3

1

5

Bandits

5

1

2

2

4

Heads Up

6

0

5

1

1

Division VI

GP

W

L

T

 PTS

OK’s

6

6

0

0

12

Dream Team

6

4

2

0

8

Burnt Monkeys

6

3

3

0

6

New Leaf

6

3

3

0

6

Swingers

6

2

4

0

4

Loose Mitts

6

0

6

0

0

Division VII

GP

W

L

T

Pts

Nightmare

6

6

0

0

12

Alley Cats

6

4

2

0

8

Smokin’Bats

6

2

4

0

4

Trashers

6

2

4

0

4

All-Stars

6

2

4

0

4

Choppers

6

1

5

0

2